Wysoka porażka Holandii! Awans na Euro 2016 coraz dalej

AGIF/Shutterstock
W niedzielnym meczu Turcja pokonała Holandię aż 3:0 i to najprawdopodobniej właśnie ona powalczy w barażach o Euro 2016. Co prawda Oranje jeszcze nie stracili całkowicie szans na awans, ale są one już minimalne.

W dzisiejszym starciu opiekun Holendrów, Danny Blind nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Arjena Robbena, a jego miejsce zajął Luciano Narsingh, co miało spory wpływ na wynik, bowiem do przerwy jego podopieczni przegrywali już 0:2 (drugiego gola wbił dobrze znany kibicom pomocnik Barcelony, Arda Turan). W drugiej części gry lepiej nie było. Wynik ustalono w 85. minucie, kiedy to Erkin odebrał piłkę van der Wielowi pod linią końcową i zagrał do Yilmaza, który umieścił ją w siatce.

Natomiast reprezentacja Czech jest drugą drużyną, która zagwarantowała sobie udział w tej imprezie, oczywiście nie licząc gospodarzy. Nasi południowi sąsiedzi pokonali na wyjeździe Łotwę 2:1 (2:0) w meczu grupy A. To dla nich szósty awans z rzędu do finałów ME.

Przypomnijmy, że Czesi, żeby awansować, musieli nie tylko wygrać swój pojedynek, ale także liczyć na porażkę Holendrów. Oranje natomiast po porażce z Turcją mogą już jedynie liczyć na baraże. By tak się stało Holendrzy muszą wygrać dwa pozostałe mecze w grupie - z Kazachstanem i Czechami - a Turcja musi stracić punkty w spotkaniach z Czechami oraz Islandią.