Wysoka wygrana Eibar nad Granadą

Piłkarze SD Eibar wygrali przed własną publicznością z Granadą CF 5:1 (2:0) w ramach 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio Municipal de Ipurua pierwsze trafienie obejrzeli w 35. minucie gry. Wówczas na listę strzelców wpisał się Takashi Inui, który wykorzystał podanie Keko. Chwilę później było już 2:0, a prowadzenie gospodarzy podwyższył Sergio Enrich.

W drugiej połowie bramkę kontaktową dla gości zdobył Youseff El Arabi, lecz odpowiedź Eibaru była niemal natychmiastowa. Najpierw Andresa Fernandeza kolejny raz pokonał Enrich, po czym dwa gole dołożył Borja Baston.

Podopieczni Jose Luisa Mendilibara odnieśli w ten sposób czwarte zwycięstwo z rzędu i umocnili się na szóstym miejscu w tabeli. Ekipa z Andaluzji natomiast doznała jedenastej porażki w tym sezonie i plasuje się tuż nad strefą spadkową.