Wysokie zwycięstwo Borussii Dortmund. Malen i Fullkrug bohaterami meczu [WIDEO]

Borussia Dortmund wygrała z Freiburgiem 3:0. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Donyell Malen i Niclas Fullkrug.
Holender w 2024 roku sporo daje swojej drużynie. W czterech poprzednich meczach strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Teraz dołożył kolejne dwa trafienia. Przy obu asysty zaliczył Fullkrug.
Borussia objęła prowadzenie w 16. minucie. Fullkrug opanował piłkę w polu karnym, odegrał ją do Malena, a ten kropnął pod poprzeczkę.
Ten sam duet wypracował drugiego gola dla gospodarzy. W doliczonym czasie pierwszej połowy Fullkrug wyprowadził kontrę, zagrał do wychodzącego na pozycję Malena, a ten strzałem w długi róg zaskoczył bramkarza Freiburga.
Borussia miała sytuację pod kontrolą. Rywala dobiła w końcówce. W 86. minucie do siatki trafił Fullkrug.
Fullkrug w meczu z Freiburgiem, 09.02.2024
Borussia jest czwarta w tabeli. Utrzyma tę pozycję także po zakończeniu kolejki. Ma cztery punkty przewagi nad RB Lipsk.
Marcin Karbowski09 Feb · 22:47