Wysokie zwycięstwo Eintrachtu z Schalke

ninopavisic/Shutterstock
Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 0:3 (0:0) na zakończenie 11. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na Commerzbank-Arena dwa gole strzelił Luka Jovic. Najpierw Serb w 62. minucie dopadł do piłki zagranej przez Ante Rebica i trafił w prawy dolny róg. Następnie napastnik niespełna dziesięć minut później zdecydował się na oddanie strzału z pierwszej z krawędzi pola karnego.
Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 81. minucie Sebastien Haller, który strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.
Zespół Adiego Huttera ma na koncie 20 punktów i dzięki wygranej awansował na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy Domenico Tadesco uzbierali dotąd 10 "oczek" i plasują się dopiero na 14. pozycji.