Wysokie zwycięstwo PSG. Kilka minut Kurzawy

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Paris Saint-Germain wygrał na wyjeździe z Amiens SC 3:0 w pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki Ligue 1. W 85. minucie w zespole gospodarzy na murawie pojawił się Rafał Kurzawa.
PSG długo czekało, aby otworzyć wynik. Udało się to dopiero w 57. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Edinson Cavani. W 66. minucie sytuacja miejscowych skomplikowała się jeszcze bardziej, bo przedwcześnie do szatni, za dwie żółte kartki, musiał udać się Adenon. Niedługo potem zespół z Parc des Princes podwyższył wynik. Cavani podał do Kyliana Mbappe, który trafił na 2:0. Rezultat ustalił Marquinhos.
Po tej wygranej podopieczni Thomasa Tuchela są liderem tabeli, mając 13 punktów przewagi nad drugim OSC Lille i dwa zaległe mecze do rozegrania. Kolejnym ligowym rywalem PSG będzie EA Guingamp.
Natomiast zespół prowadzony przez Christophe'a Pelissiera plasuje się na 17. pozycji. Nad miejscem barażowym ma dwa "oczka" przewagi. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie OSC Lille.
Kamil Kaczmarek12 Jan 2019 · 19:03