Wysokie zwycięstwo RB Lipsk w Berlinie z Herthą

Muns, wikicommons
Hertha Berlin przegrała u siebie z RB Lipsk 0:3 w ostatnim sobotnim meczu 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. Bohaterem spotkania został Timo Werner, który zdobył dwie bramki.
Goście już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Bramkarz Rune Jarstein zdołał odbić piłkę po strzale głową Timo Wernera. Przy dobitce napastnika reprezentacji Niemiec nie miał już jednak żadnych szans. W 53. minucie ten sam zawodnik skompletował dublet. 22-latek pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Na kwadrans przed końcem gospodarzy dobił Matheus Cunha.
Po tej porażce podopieczni Pala Dardaia zajmują ósme miejsce w tabeli ze zdobytymi 19 punktami. W następnej kolejce Hertha zagra na wyjeździe z Fortuną Dusseldorf.
Natomiast zespół prowadzony przez Ralpha Rangnicka plasuje się na trzeciej pozycji z 19 "oczkami" na koncie Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Bayer 04 Leverkusen.