Wystartowała Premier League! Manchester United lepszy od Leicester City

Ververidis Vasilis / shutterstock.com
Manchester United pokonał na własnym stadionie Leicester City 2:1 (1:0) w meczu inaugurującym sezon Premier League 2018/2019.
Pierwszego gola na Old Trafford strzelił w 3. minucie Paul Pogba. Wówczas sędzia spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką przez jednego z graczy Leicester City. Reprezentant Francji zdołał zamienić jedenastkę na gola.
Prowadzenie "Czerwonych Diabłów" podwyższył w 83. minucie Luke Shaw, który dopadł do piłki zagranej przez Juana Matę i uderzeniem w prawy dolny róg bramki pokonał golkipera rywali.
Jedyną bramkę dla "Lisów" zdobył już w doliczonym czasie gry Jamie Vardy.
W następnej serii gier podopieczni Jose Mourinho zagrają u siebie z Brighton & Hove Albion FC, z kolei gracze Claude’a Puela zmierzą się z Wolverhampton Wanderers FC.