Z 0:2 na 3:2! Benevento z Kamilem Glikiem w składzie dokonało niemożliwego

Sampdoria przegrała z Benevento w meczu 2. kolejki Serie A. Spotkanie, w którym wystąpili Bartosz Bereszyński i Kamil Glik, zakończyło się wynikiem 2:3 (2:1).
Mecz rozpoczął się zdecydowanie po myśli gospodarzy. Po 18 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Quagliarella, który z bliska dopełnił formalności. Po chwili pojedynek główkowy z Glikiem wygrał Colley i wpakował piłkę do siatki.
Gracze Benevento nie podłamali się takim przebiegiem zdarzeń na boisku. Jeszcze przed przerwą zdobyli gola kontaktowego. W 33. minucie w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Caldirola. Włoch huknął nie do obrony.
29-letni obrońca został bohaterem spotkania. W 72. minucie to właśnie od doprowadził do wyrównania po rzucie rożnym. To nie był jednak koniec emocji.
W 88. minucie beniaminek Serie A dokonał niemożliwego. Letizia zdecydował się na uderzenie z dystansu i piłka ugrzęzła w siatce. Dzięki temu trafieniu piłkarze Benevento odrobili dwubramkową stratę i sięgnęli po trzy punkty w pierwszym meczu po powrocie do Serie A.
W ekipie Sampdorii całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński. Z kolei w drużynie Benevento 90 minut zanotował Kamil Glik.
Daniel Makarewicz26 Sep 2020 · 19:56