ZAKSA strącona z tronu! Koniec zwycięskiej serii polskiego klubu w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Marcin Bulanda / pressfocus
Koniec niezwykłej serii ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Polski klub nie obroni zwycięstwa w Lidze Mistrzów. W tegorocznej edycji tych rozgrywek odpadł już w 1/8 finału.
ZAKSA w ostatnich latach wyrosła na europejskiego dominatora. Ligę Mistrzów wygrała aż trzy razy z rzędu.
Na tym ta passa się zakończy. ZAKSA, która w bieżącym sezonie cierpi z powodu licznych kontuzji, w 1/8 finału musiała uznać wyższość Halkbanku Ankara.
Bartosz Bednorz
Polacy lecieli do Turcji z nikłą zaliczką z pierwszego meczu. Przed własną publicznością wyszarpali zwycięstwo 3:2. Do kolejnej rundy premiowała ich każda wygrana albo wygrana w złotym secie po porażce w pięciu partiach.
W rewanżu najbardziej zacięty był pierwszy set. ZAKSA rozpoczęła go od prowadzenia 9:1, a w końcówce miała nawet piłki setowe. Ostatecznie Turcy wygrali 32:30.
Kolejne partie nie były już tak emocjonujące. W drugim secie Halkbank pewnie wygrał 25:21. Turkom pomógł w tym także uraz Bartosza Bednorza, który nie był w stanie kontynuować gry.
Gospodarze kontrolowali sytuację też w trzeciej odsłonie. Kluczowe w niej były dwa asy serwisowe Nimira Abdel-Aziza, który dał swojej drużynie prowadzenie 19:17. Ostatecznie Halkbank wygrał 25:22.
Halkbank - ZAKSA 3:0 (32:30, 25:21, 25:22)
Marcin Karbowski07 Feb · 18:37