Zaskakująca porażka Arsenalu. "Kanonierzy" stracili dwa gole w cztery minuty! [VIDEO]

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal Londyn przegrał na wyjeździe z AFC Bournemouth 1:2 w niedzielnym meczu 23. kolejki angielskiej Premier League. To historyczna, bo pierwsza, wygrana "Wisienek" z "Kanonierami".
W pierwszej połowie najlepszą sytuację stworzyli goście. Danny Welbeck przegrał jednak pojedynek sam na sam z Asmirem Begoviciem. Bramkarz gospodarzy skapitulował na początku drugiej odsłony. Alex Iwobi świetnie zagrał do Hectora Bellerina, który wbiegł w pole karne i pokonał golkipera miejscowych.
Kiedy zanosiło się, że przyjezdni podwyższą prowadzenie, bramkę wyrównującą zdobyły "Wisienki". Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Callum Wilson uprzedził Petra Cecha i umieścił futbolówkę w siatce.
Gospodarze poszli za ciosem. Wilson zgrał piłkę w polu karnym do Jordona Ibe'a, a ten płaskim uderzeniem pokonał bramkarza Arsenalu.
Podopieczni Eddie'go Howe'a zajmują 13. miejsce w tabeli ze zdobytymi 24 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z West Hamem United.
Natomiast zespół z północnej części stolicy Anglii plasuje się na szóstej pozycji ze zdobytymi 39 "oczkami". 20 stycznia zagra derbowy pojedynek z Crystal Palace.
W składzie Arsenalu na dzisiejsze spotkanie nie znalazł się Alexis Sanchez. Piłkarzowi w czerwcu kończy się kontrakt z klubem i zawodnik prawdopodobnie opuści drużynę "Kanonierów" w ciągu najbliższych tygodni.