Zaskakująca porażka Nigerii w Pucharze Narodów Afryki

Dziurek / shutterstock.com
Madagaskar wygrał z Nigerią 2:0, natomiast Gwinea pokonała Burundi 2:0 w meczach trzeciej kolejki grupy B turnieju o Puchar Narodów Afryki, rozgrywanego w Egipcie.
Na Alexandria Stadium wynik konfrontacji otworzył po niespełna kwadransie Lalaina Nomenjanahary, wykorzystując sytuację sam na sam po fatalnym błędzie obrońcy rywali. Osiem minut po zmianie stron podwyższył po uderzeniu z rzutu wolnego Andria.
Na Al Salam Stadium w Kairze natomiast obie bramki zdobył po strzałach z pola karnego Mohamed Yattara. Burundi, które już po dwunastu minutach gry straciło piłkarza z powodu czerwonej kartki, doznało w ten sposób trzeciej porażki i zakończyło udział w turnieju.
Gwinea natomiast z czterema punktami w dorobku ma jeszcze szansę na awans z trzeciego miejsca w tabeli. Na drugiej lokacie fazę grupową ukończyła Nigeria, natomiast rywalizację tych czterech drużyn wygrał z siedmioma punktami Madagaskar. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy bezpośrednio awansują do fazy pucharowej.