Zaskakująca przegrana Olympique Lyon w meczu domowym

charnsitr / shutterstock.com
Olympique Lyon sensacyjnie przegrał u siebie z Dijon FCO 1:3 w pierwszym sobotnim meczu 31. kolejki francuskiej Ligue 1. Goście dzięki temu zwycięstwu opuścili ostatnie miejsce w tabeli.
Pierwsza akcja gospodarzy dała im prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Martin Terrier. Wydawało się, że "OL" odniesie pewne zwycięstwo. To jednak nie podłamało skazywanych na porażkę przyjezdnych, którzy już w trzeciej minucie wyrównali za sprawą Wesley'a Saida. 23-letni napastnik w siódmej minucie skompletował dublet i niespodziewanie zrobiło się 1:2.
Miejscowi kibice liczyli, że to obudzi walczący o awans do Ligi Mistrzów Lyon. Niespodziewanie w drugiej połowie to goście zdobyli trzecią bramkę. W 65. minucie samobójcze trafienie zanotował Rafael.
Po tej porażce podopieczni Bruno Genesio zajmują trzecie miejsce w tabeli ze zdobytymi 56 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z FC Nantes. Natomiast zespół prowadzony przez Antoine'a Kombouare zgromadził 24 "oczka" i plasuje się na 18. pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie Amiens SC.