Zaskakujące problemy Igi Świątek. Polka musiała ratować wynik w Cincinnati [WIDEO]

Eric Bolte/Pressfocus
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału zawodów WTA w Cincinnati. Łatwo jednak nie było, wszak Qinwen Zheng uległa jedynie 1-2 (6:3, 1:6, 1:6).
Iga Świątek była murowaną faworytką czwartkowego meczu w Cincinnati. Qinwen Zheng postawiła jednak swoje warunki.
W pierwszym secie Chinka aż dwa razy przełamała Polkę, której nie pomogło nawet przełamanie powrotne. Liderka rankingu WTA zaskakująco przegrała 3:6 i musiała odrabiać wynik rywalizacji.
Należy jednak przyznać, że zrobiła to w kapitalnym stylu, bo kolejne sety były toczone właśnie pod dyktando naszej zawodniczki. Świątek - po blisko godzinnej dekoncentracji - wskoczyła w końcu na odpowiednie tory.
Dwie kolejne partie wygrała bardzo gładko - 6:1, 6:1. Tym samym zdołała zmazać poczucie niepewności z pierwszego seta i awansować do ćwierćfinału zawodów przygotowujących do US Open.
Kolejną rywalką raszynianki będzie Marketa Vondrousova. Spotkanie z Czeszką zaplanowano na 18 sierpnia.
Hubert Kowalczyk17 Aug 2023 · 22:47