Zenit gromi w meczu ligi rosyjskiej

YiAN Kourt/Shutterstock
Zenit Petersburg pokonał na własnym stadionie Anży Machaczkałę aż 5:1 (1:0) w ramach 13. kolejki rosyjskiej Premjer Ligi.

Pierwszy gol padł już w siódmej minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Artiom Dziuba, który pewnie wykorzystał podanie od Hulka.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę wyrównującą zdobył Ilja Maksimow. Dalsza część spotkania była jednak popisem gospodarzy.

W 55. minucie Axel Witsel wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę po tym Dziuba zanotował swoje drugie trafienie w meczu, a już siedem minut później Oleg Szatow podwyższył wynik na 4:1. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry rezultat ustalił Hulk.

Podopieczni Andre Villasa-Boasa mają w swoim dorobku 25 punktów i znajdują się na trzecim miejscu w tabeli. Anży zgromadziła do tej pory zaledwie osiem "oczek" i zamyka zestawienie.

W następnej kolejce Zenit zmierzy się z Mordowiją Sarańsk. Zawodnicy Rusłana Agałarowa zagrają z Rubinem Kazań.