Zenit Sankt Petersburg o krok od mistrzostwa Rosji

Nickolay Vinokurov/Shutterstock
Zenit St. Petersburg wygrał u siebie z Krylją Sowietow Samara 4:2 (3:2) w meczu 26. kolejki Priemjer Ligi. Gospodarze prowadzą w tabeli i są już bardzo blisko mistrzostwa Rosji.
Zenit po 35 minutach wygrywał 3:0. Dwa gole strzelił Sardar Azmoun. Irańczyk w obu akcjach trafiał z bliska po asystach Artioma Dziuby i Jurija Żyrkowa. Bramkę samobójczą zdobył natomiast Taras Burlak.
Wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, ale piłkarze z Samary jeszcze przed przerwą strzelili dwa gole. Oba autorstwa Denisa Tkaczuka, który najpierw wślizgiem zamknął akcję gości, a potem uderzył skutecznie po zamieszaniu w polu karnym
Od 78. minuty Krylja grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Ramila Sheydayeva.
Wynik spotkania na 4:2 ustalił już w doliczonym czasie gry Igor Smolnikov, wykorzystując sytuację sam na sam.
W tabeli Priemjer Ligi Zenit jest liderem, ma 57 punktów i pewnie zmierza po mistrzostwo. Drugi Lokomotiw Moskwa traci na cztery kolejki przed końcem sezonu osiem punktów.
Krylja natomiast walczy o uniknięcie gry w barażach. Obecnie jest trzynasta z dorobkiem 27 punktów. Do bezpiecznej strefy brakuje jej dwóch "oczek".
Jakub Kreśliński28 Apr 2019 · 18:52