Zenit St. Petersburg i Spartak Moskwa z awansem do półfinału Pucharu Rosji

Nickolay Vinokurov/Shutterstock
Achmat Grozny przegrał u siebie z Zenitem St. Petersburg 1:2 po dogrywce, a Spartak Moskwa pokonał na własnym boisku CSKA Moskwa 3:2 również po dogrywce w ćwierćfinałowych meczach Pucharu Rosji. Zwycięzcy awansowali do półfinału.
Achmat objął prowadzenie w 59. minucie, a na listę strzelców wpisał się Odise Roshi, wykorzystując rzut karny. Do wyrównania doprowadził po dwudziestu minutach Emiliano Rigoni.
Decydująca bramkę zdobył w dogrywce po 97 minutach gry Jurij Żirkov.
Sporo emocji było również w stolicy Rosji. Spartak Moskwa w regulaminowym czasie gry zremisował z CSKA Moskwa 2:2. Dla gospodarzy trafiali Zielimchan Bakajew i Ezequiel Ponce. Goście zdołali odrobić straty, a gole strzelili Igor Diveev oraz Ilzat Achmietow.
W dogrywce zespół CSKA grał w przewadze, ale nie wykorzystał tego. Zwycięską bramkę dla Spartka zdobył w 107. minucie Jordan Larsson.
Zenit St. Petersburg i Spartak Moskwa zagrają ze sobą w półfinale Pucharu Rosji.