Złoto Marcina Lewandowskiego, srebro Michała Haratyka podczas HME. Rekord Justyny Święty-Ersetic

Rafal Rusek / PressFocus
Trwają Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. W Toruniu reprezentanci Polski zdobyli już dwa medale. Powody do radości mieli Michał Haratyk i Marcin Lewandowski.
Pierwszego dnia HME 2021 w Toruniu Polacy wywalczyli dwa medale. Srebro w pchnięciu kulą zdobył Michał Haratyk. Nasz zawodnik bronił mistrzowskiego tytułu zdobytego w Glasgow.
Tym razem nie udało mu się sięgnąć po złoto. Musiał uznać wyższość Czecha Tomasa Stanka, który osiągnął 21,62 m. Z kolei wynik Haratyka to 21,47 m.
Po medal z najcenniejszego kruszcu sięgnął za to Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m. Polak co prawda jako drugi wpadł na metę, ale po chwili Jakob Ingebrigtsen został zdyskwalifikowany. Sędziowie ukarali Norwega za przekroczenie toru.
Ważnym wydarzeniem pierwszego dnia rywalizacji w Toruniu był występ Justyny Święty-Ersetic. Polka w półfinale pobiła halowy rekord Polski w biegu na 400 metrów. Jej wynik to 51.34 s.