Złoty Puchar CONCACAF: Zwycięstwa Salwadoru i Jamajki

SPF
Salwador pokonał Curacao 1:0, a Jamajka wygrała przed własną publicznością z Hondurasem 3:2 w spotkaniach pierwszej kolejki grupy C turnieju Gold Cup 2019, który rozgrywany jest w USA, Kostaryce i Jamajce.
Pierwszy poniedziałkowy mecz na Independence Park w Kingston rozstrzygnął w doliczonym czasie pierwszej połowy Nelson Bonilla. Znacznie ciekawiej na tym samym stadionie było kilka godzin później.
Dwubramkowe prowadzenie współgospodarzom turnieju zapewnił do przerwy Dever Orgill. Na trafienie klubowego kolegi Michała Pazdana z Ankaragucu odpowiedział dziewięć minut po zmianie stron Anthony Lozano, ale zaledwie dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Damion Lowe. Rozmiary porażki zdołał jeszcze zmniejszyć w doliczonym czasie gry Rubilio Castillo.
Jamajka w drugiej kolejce zmierzy się z Salwadorem, natomiast Honduras zagra z Curacao. Do ćwierćfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.