Zmiany w regulaminie PGE Ekstraligi

13 paź 2016 | 09:27 1
Zmiany w regulaminie PGE Ekstraligi
Źródło zdjęcia: MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Od sezonu 2017 w PGE Ekstralidze będzie obowiązywał limit lig dla zawodników zgodny z zasadą: 1+1+1 - informuje oficjalny serwis Speedway Ekstraligi.

Każdy żużlowiec będzie mógł startować jedynie w lidze polskiej, swojej lidze narodowej (o ile taką posiada), a także dodatkowo w jednej lidze zagranicznej, ale pod warunkiem, że uzyska z niej zgodę na pierwszeństwo wyboru PGE Ekstraligi w przypadku przełożonych terminów kolejek ligowych w Polsce.

- Sezon 2017 traktujemy jako przejściowy, mając świadomość tego, że zakończone niedawno rozgrywki pokazały, iż w przypadku przełożonych meczów i startów zawodników w czterech lub pięciu ligach, były kolosalne problemy ze znalezieniem nowych dat ich rozegrania -
wyznał Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

- Żużlowcy będą musieli dokonać wyborów, mając świadomość tego, że PGE Ekstraliga jest dla nich zdecydowanie najlepszym płatnikiem, wzbudza największe zainteresowanie kibiców i telewizji. Mam sygnały od wielu z nich, tak polskich, jak również zagranicznych, że ograniczenie liczby lig jest dobrym rozwiązaniem i spowoduje swego rodzaju uwolnienie rynku pracy, który do tej pory był zdominowany przez ograniczoną liczbę zawodników - wyjaśnił Stępniewski.

Od sezonu 2017 pojawi się również status "zawodnika oczekującego". Będzie nim w każdym klubie PGE Ekstraligi tylko jeden polski żużlowiec, który będzie musiał złożyć przed sezonem deklarację o wyborze jednego klubu z drugiej ligi. Taki zawodnik będzie mógł startować jednocześnie zarówno w PGE Ekstralidze, jak również w drugiej lidze. -
Przepis ma na celu rozwój juniorów, ale także żużlowców, którzy dopiero po ukończeniu 21. roku życia, rozwinęli skrzydła i stali się wartościowymi zawodnikami - tłumaczy Stępniewski.

Od przyszłorocznego sezonu w PGE Ekstralidze będą obowiązywały nowe zasady odbioru torów żużlowych przed zawodami. Od czterech godzin przed wyznaczonym rozpoczęciem meczu, w sytuacji optymalnych warunków atmosferycznych, po oficjalnym odbiorze toru, na torze nie będzie można dokonywać już żadnych prac.

Od sezonu 2017 wprowadzone zostanie jednocześnie obowiązkowe monitorowanie pogody na stadionach PGE Ekstraligi, które zostaną wyposażone w stacje monitorowania warunków atmosferycznych z dostępem do internetu. Ma to na celu wyeliminowanie sprzecznych opinii dotyczących warunków atmosferycznych panujących na stadionie w okresie poprzedzającym zawody.

(za speedwayekstraliga.pl)
Źródło: asinfo.
Komentarze
13 paź 2016 | 12:07
0
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{message}}
To dobry pomysł niektórzy zawodnicy tacy jak m.in. Iversen jezdzili w 4 klubach plus Grand Prix.
Wystarczyło że w jakiś dzień popadał deszcz przełożyli mecz i już był problem z terminarzem. Myślę, że 3 kluby to i tak sporo bo już dochodziło do momentu ze zawodnicy więcej czasu spędzali w transporcie miedzy krajami i miastami niż na torze..
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja