Znakomite zachowanie Mateusza Wieteski! Polak błysnął w akcji na wagę zwycięstwa [WIDEO]

screen/Eleven Sports
Mateusz Wieteska błysnął w 20. kolejce Serie A. Reprezentant Polski pomógł Cagliari w odniesieniu zwycięstwa 2:1 nad Bologną.
Wieteska zanotował wymarzony debiut w nowym zespole. W pierwszym meczu po przenosinach do Cagliari zaliczył asystę w starciu z Bologną.
Kolejne tygodnie nie były już tak udane w wykonaniu 26-latka. Nie rozegrał on ani jednej minuty w 11 ostatnich spotkaniach ligowych swojego zespołu.
Mateusz Wieteska w meczu Cagliari - Roma
Gianluca Zuddas / pressfocus
Claudio Ranieri postawił jednak na Wieteskę w niedzielnym meczu z Bologną. Stoper odegrał kluczową rolę w akcji, która zapewniła Cagliari trzy punkty.
W 69. minucie Wieteska odnalazł się w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego. Polak znakomicie przyjął piłkę, po czym posłał ją przed bramkę Łukasza Skorupskiego. Riccardo Calafiori pechowo wykończył akcję, strzelając gola samobójczego.
Calafiori doprowadził do wyniku 2:1 na korzyść Cagliari. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Riccardo Orsolini i Andrea Petagna.
W końcówce rezultat meczu już nie uległ zmianie. Wieteska i spółka odnieśli zwycięstwo, dzięki czemu zajmują obecnie 16. miejsce w tabeli. Bologna jest szósta.