Znamy ostatniego finalistę mundialu! Błyskawiczna bramka zdecydowała o wyniku [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Kostaryki została ostatnim finalistą tegorocznych mistrzostw świata. We wtorkowym barażu ten zespół okazał się lepszy od Nowej Zelandii, wygrywając z zespołem z Oceanii 1:0.
Na pięć miesięcy przed mundialem w Katarze znamy już wszystkich uczestników turnieju. Ostatnim etapem eliminacji były interkontynentalne baraże, zaplanowane na czerwiec.
W poniedziałek awans świętowali Australijczycy, którzy po rzutach karnych pokonali Peru. Dzień później Kostaryka mierzyła się natomiast z Nową Zelandią. Na pierwszego gola nie musieliśmy długo czekać.
Już w trzeciej minucie Kostarykańczycy wyszli bowiem na prowadzenie. Bennette dośrodkował z prawej strony do będącego w polu karnym Campbella, a ten skierował piłkę do siatki.
Nowozelandczycy starali się odpowiedzieć i w 39. minucie wydawało się, że dopięli swego. Wood pokonał bowiem Navasa, lecz gola anulowano po analizie VAR. Wcześniej faulu dopuścił się bowiem Garbett.
W drugiej połowie sytuacja zespołu z Oceanii zrobiła się jeszcze trudniejsza. Z boiska wyleciał bowiem Barbarouses. Znów do akcji wkroczył VAR, bo początkowo arbiter wyjął nie czerwoną, a żółtą kartkę. Dopiero po zobaczeniu powtórek zmienił decyzję.
Nowozelandczycy robili, co mogli, ale nie byli w stanie pokonać Navasa. Kostaryka wygrała więc 1:0 i awansowała na mistrzostwa świata. W nich zagra z Hiszpanią, Niemcami i Japonią.
Maciej Pietrasik14 Jun 2022 · 21:53