Znamy pierwszego spadkowicza z Ekstraklasy!

asinfo.
Sandecja Nowy Sącz przegrała u siebie z Cracovią 0:1 w sobotnim meczu 36. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Kazimierza Moskala nie mają już szans na utrzymanie.
Beniaminek nie poradził sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej i w przyszłym sezonie będzie grał w 1. Lidze. W sobotę przegrał u siebie z Cracovią. Gola dla "Pasów" strzelił Michał Helik. Wyrównać mógł w drugiej połowie Maciej Małkowski, ale oddał słaby strzał z rzutu karnego, który pewnie obronił Adam Wilk.
Pewna utrzymania jest już Lechia Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta zremisowała w Szczecinie z Pogonią 1:1. Dla gości trafił Patryk Lipski strzałem zza pola karnego. Wyrównał po pół godzinie gry Adam Frączczak, który wbiegł w pole karne i płaskim uderzenie prawą nogą pokonał golkipera rywali.
Bliższy utrzymania jest Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który wygrał u siebie z Arką Gdynia 2:1. Goście prowadzili po trafieniu Krzysztofa Janusa. Wyrównał w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Bartosz Śpiączka. Po przerwie na 2:1 dla miejscowych trafił Vladislavs Gutkovskis.
"Słoniki" dzięki tej wygranej opuścili strefę spadkową. Podopieczni Jacka Zielińskiego mają dwa punkty przewagi nad przedostatnim Piastem Gliwice, który przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:3. W ostatniej kolejce Piast podejmie zespół z Niecieczy i musi wygrać, aby uniknąć spadku. Natomiast Bruk-Betowi Termalice wystarczy do tego remis.