Znamy pierwszych półfinalistów młodzieżowych ME. Porażka Francuzów, Hiszpanie potrzebowali dogrywki [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacje Holandii oraz Hiszpanii jako pierwsze awansowały do półfinału młodzieżowych mistrzostw Europy. Oba spotkania ćwierćfinałowe miały wyjątkowo dramatyczny przebieg.
Skład "Trójkolorowych" mógł robić wrażenie. Od pierwszej minuty w tej drużynie wystąpili między innymi Dayot Upamecano, Ibrahima Konate czy Houssem Aouar.
To właśnie pierwszy z wymienionych zawodników dał Francuzom prowadzenie w ćwierćfinale z Holandią. Nowy stoper Bayernu Monachium wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki.
Wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, ale w drugiej to "Oranje" byli skuteczniejsi. Niekwestionowanym bohaterem został Myron Boadu.
Napastnik AZ Alkmaar najpierw doprowadził do wyrównania, a w 93. minucie wykończył kontrę, która przesądziła o losach spotkania i wygranej Holendrów 2:1.
W drugim ćwierćfinale Hiszpania mierzyła się z Chorwacją. To piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego byli zdecydowanymi faworytami, lecz przez długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy.
Zmieniło się to dopiero w 66. minucie. Javi Puado wykorzystał wówczas podanie od Bryana Gila i wydawało się, że "La Roja" dowiezie korzystny wynik do końca.
W doliczonym czasie gry podyktowano jednak rzut karny dla Chorwatów. Z jedenastu metrów nie pomylił się Luka Ivanusec i potrzebna była dogrywka.
W niej także bohaterem był Puado. Napastnik wykorzystał podanie od Marca Cucurelli, zwiódł bramkarza i umieścił piłkę w praktycznie pustej bramce. Dzięki temu Hiszpania również wygrała 2:1.
W półfinale Holendrzy zmierzą się z Niemcami lub Danią, a Hiszpania trafi na lepszego z pary Portugalia - Włochy. Dwa kolejne ćwierćfinały zaplanowano na poniedziałkowy wieczór - rozpoczną się o 21:00.