Lewandowski po raz drugi! Prowadzimy z Rumunią 3:0!

asinfo
Polska mierzy się z Rumunią w czwartej kolejce eliminacji do mistrzostw świata w Rosji.

Wynik spotkania już w 12 minucie otworzył Kamil Grosicki, który przeprowadził fenomenalną akcję indywidualną. Polski skrzydłowy dostał piłkę w okolicach połowy boiska, pomknął w stronę bramki, minął defensywę rywali i umieścił piłkę w siatce.

Polacy przez większość pierwszej polowy mieli zdecydowaną przewagę, ale nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Do szatni biało-czerwoni zeszli z wynikiem 1:0.

W drugiej połowie podwyższyliśmy na 2:0. Autorem bramki był Robert Lewandowski. Nasz napastnik dostał podanie od Łukasza Teodorczyka, który na murawie pojawił się chwilę wcześniej, pomknął wzdłuż pola karnego i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Rumunów.

W 90 minucie Polacy wywalczyli jeszcze rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Lewandowski i biało-czerwoni prowadzą 3:0.