Znamy trzech kolejnych uczestników Ligi Mistrzów. Zespół gwiazd wywalczył awans [WIDEO]

Za nami kolejne rozstrzygnięcia w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Udział w fazie grupowej zapewniły sobie ekipy Galatasaray, Bragi i Young Boys.
Galatasaray - Molde
Tydzień temu Galatasaray po emocjonującym meczu pokonało Molde 3:2. Wynik dzisiejszego rewanżu już w 7. minucie otworzył Mauro Icardi. Argentyński snajper wykorzystał rzut karny podyktowany przez Szymona Marciniaka.
Turcy szukali okazji na podwyższenie prowadzenie. W 39. minucie Icardi posłał znakomite podanie do Tete, który nie wykorzystał dogodnej okazji. Później Dries Mertens wypracował sobie pozycję strzelecką, ale uderzył obok bramki.
W końcu Molde doprowadziło do remisu. W 66. minucie Emil Breivik zanotował asystę przy trafieniu Eirika Hestada. Później do siatki trafił jeszcze Veton Berisha. Gol snajpera Molde nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej.
W doliczonym czasie gry Angelino ustalił wynik. Galatasaray wygrało 2:1 i zapewniło sobie awans do Ligi Mistrzów. Tym samym w rozgrywkach zobaczymy tak uznanych piłkarzy, jak Icardi, Mertens, Hakim Ziyech czy Wilfried Zaha.
Young Boys - Maccabi Hajfa
O awans rywalizowały też drużyny Young Boys i Maccabi Hajfa. W pierwszym starciu padł bezbramkowy remis. Dziś szwajcarski zespół objął prowadzenie za sprawą trafienia Cedrica Ittena.
Do przerwy Young Boys prowadziło 2:0. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Abdoulaye Seck, który pechowo zdobył bramkę samobójczą.
Drużyna z Izraela była bezradna wobec kolejnych ataków gospodarzy. Na początku drugiej połowy trzecią bramkę zdobył Filip Ugrinić. Na kwadrans przed końcem z ławki rezerwowych wszedł Łukasz Łakomy. Young Boys ostatecznie odniosło zwycięstwo 3:0.
Panathinaikos - Braga
W ostatnim spotkaniu eliminacyjnym Panathinaikos walczył z Bragą. Portugalczycy przystąpili do rewanżu z zaliczką po zwycięstwie 2:1 na własnym boisku. Dziś Braga potwierdziła klasę, wygrywając 1:0 po golu Brumy.
Jutro poznamy trzech ostatnich uczestników Ligi Mistrzów. Jednym z nich może zostać Raków Częstochowa, który spróbuje odrobić jednobramkową stratę z Kopenhagą. Starcie mistrzów Polski z Duńczykami rozpocznie się o godzinie 21:00 i będziecie mogli je śledzić w naszym serwisie, dzięki relacji na żywo. Serdecznie zapraszamy.
Adam Kłos29 Aug 2023 · 23:05