Żurkowski: Udowodniliśmy, że potrafimy rywalizować z takimi drużynami

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
We wtorek reprezentacja Polski do lat 21 zaskoczyła wszystkich i po porażce 0:1 w Zabrzu nie tylko odrobiła w Portugalii straty, ale w świetnym stylu awansowała na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Jednym z kluczowych piłkarzy drużyny Czesława Michniewicza był Szymon Żurkowski. – To mój pierwszy drużynowy sukces w reprezentacji. To fantastyczne uczucie, jeszcze lepsze, bo wygraliśmy na wyjeździe, gdy rywale już chyba byli pewni awansu – mówił pomocnik zaraz po zakończeniu spotkania.
Żurkowski był kluczowym zawodnikiem drużyny, w środku pola spisywał się świetnie w defensywie, ale też kapitalnie rozgrywał i miał udział w akcjach bramkowych Polaków. Biało-czerwoni zaskoczyli rywali aż trzema bramkami w pierwszych dwudziestu kilku minutach. – My tutaj coś udowodniliśmy: że potrafimy rywalizować z takimi drużynami, wygrywać z nimi po bardzo dobrej grze – mówił pomocnik Górnika Zabrze.
I tłumaczył nastawienie Polaków. – Wyszliśmy zdeterminowani, nie mieliśmy nic do stracenia, tak sobie mówiliśmy w szatni przed meczem – zapewniał Żurkowski. – W drugiej połowie pojawiły się nerwy, z tyłu głowy była chęć utrzymania wyniku, ale pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać w takich okolicznościach. Mogliśmy stworzyć sobie nawet więcej sytuacji, gdyby było więcej spokoju w wyprowadzeniu. Wtedy mogłoby skończyć się nawet wyższym wynikiem – dodawał.
Na reprezentację do lat 21 czekają teraz ponad półroczne przygotowania do mistrzostw Europy, które w drugiej połowie czerwca odbędą się na stadionach we Włoszech i w San Marino.
Jakub Kreśliński20 Nov 2018 · 21:24
Źródło: laczynaspilka.pl