Zwycięski powrót Jacka Zielińskiego do Cracovii. Przepiękny gol dał wygraną z Rakowem Częstochowa [WIDEO]

Krzysztof Porebski / PressFocus
Cracovia wygrała 1:0 z Rakowem Częstochowa w ostatnim spotkaniu 15. kolejki PKO Ekstraklasy. O wszystkim przesądziło piękne trafienie Otara Kakabadze z 69. minuty meczu.
W starciu z Rakowem po kilkuletniej przerwie na ławce Cracovii znów zasiadł Jacek Zieliński. Doświadczony szkoleniowiec niedawno zastąpił Michała Probierza, zdymisjonowanego po przegranych derbach z Wisłą.
W rywalizacji z wicemistrzami Polski "Pasy" nie miały łatwej przeprawy. W pierwszej części spotkania sporo było walki w środku pola, a mało klarownych sytuacji podbramkowych.
Szczęścia próbowali między innymi Kun, Musiolik oraz Ivi Lopez. Raków był stroną przeważającą, nie potrafił jednak potwierdzić tego zdobyciem bramki. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:0.
Po przerwie Cracovia starała się odpowiedzieć i zaatakowała nieco odważniej. Niecelnie uderzał choćby Kamil Pestka. W 69. minucie byliśmy za to świadkami przepięknego gola.
Zza pola karnego huknął wówczas Otar Kakabadze. Gruzin uderzył bardzo mocno, nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję Vladanovi Kovaceviciowi.
Jak się okazało, była to jedyna bramka w całym spotkaniu. Raków nie zdołał odpowiedzieć i poniósł drugą ligową porażkę w całym sezonie. Cracovia odniosła piąte zwycięstwo, które przyniosło jej awans na 10. pozycję w tabeli.
Maciej Pietrasik22 Nov 2021 · 22:29