Zwycięstwa Japonii i Uzbekistanu w Pucharze Azji

YouTube
W pierwszej kolejce, w grupie F Pucharu Azji Japonia pokonała Turkmenistan 3:2, a Uzbekistan wygrał z Omanem 2:1. Turniej finałowy jest rozgrywany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Na Al Nahyan Stadium w Abu Dhabi pierwsi gola dość niespodziewanie strzelili zawodnicy z Turkmenistanu. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Arslanmyrat Amanov. To było jedyne trafienie przed przerwą.
W drugiej części spotkania do ataku ruszyli Japończycy. W ciągu czterech minut dwie bramki zdobył Yuya Osako i zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni objęli prowadzenie.
W 71. minucie na 3:1 podwyższył Ritsu Doan, który na co dzień występuje w holenderskim FC Groningen. Podopieczni Yazgulya Hojageldiyewa walczyli jednak do końca i strzelili drugiego gola za sprawą Ahmeta Atayeva, który wykorzystał rzut karny.
W drugim meczu grupy F na Sharjah Stadium Uzbekistan pokonał Oman 2:1. W 34. minucie podopieczni Hectora Cupera objęli prowadzenie po bramce Odila Akhmedova.
W drugiej połowie zawodnicy z Omanu doprowadzili do remisu po trafieniu Mohsina Al Ghasaniego.
Zwycięskiego gola dla "Białych wilków" strzelił pięć minut przed końcem Eldor Shomurodov.
W drugiej serii spotkań Oman zmierzy się z Japonią, a Uzbekistan z Turkmenistanem.
Kamil Kaczmarek09 Jan 2019 · 19:30