Zwycięstwo Bolonii. Cały mecz Łukasza Skorupskiego

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock
Bologna wygrała na własnym stadionie 3:2 (2:1) z Lecce w niedzielnym meczu 36. kolejki włoskiej Serie A.
Gospodarze prowadzili dwiema bramkami już w piątej minucie. Najpierw zamieszanie podbramkowe wykorzystał Rodrigo Palacio, a chwilę później prowadzenie podwyższył, strzałem zza pola karnego, Roberto Soriano.
Goście zdążyli strzelić kontaktową bramkę jeszcze w pierwszej połowie - Marco Mancosu wykorzystał zamieszanie w polu bramkowym. Lecce wyrównało w 66. minucie po mocnym uderzeniu Filippo Falco.
Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Musa Barrow, który wykorzystał podanie Riccardo Orsoliniego i trafił do pustej bramki.
Łukasz Skorupski rozegrał w barwach gospodarzy pełne spotkanie.
Dzięki wygranej Bologna awansowała na 10. miejsce w tabeli. Zespół Skorupskiego ma szansę zakończyć sezon na ósmej pozycji.
Porażka Lecce oznacza, że w dalszym ciągu traci, do miejsca gwarantującego utrzymanie, cztery punkty. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.
Marcin Karbowski26 Jul 2020 · 19:25