Zwycięstwo Herthy w Norymberdze. Dwie bramki Ondreja Dudy

Muns, wikicommons
W 18. kolejce Bundesligi zespół 1. FC Nurnberg przegrał z Herthą Berlin 1:3. Dla gości to siódma wygrana w sezonie.
Berlińczycy objęli prowadzenie po kwadransie gry, kiedy Vedad Ibisević wykończył zespołową akcję strzałem z linii pola karnego. Gospodarze wyrównali przed przerwą po bramce Hanno Behrensa, który trafił z bliska.
W drugiej połowie bohaterem był Ondrej Duda. Były zawodnik Legii Warszawa w 50. minucie skorzystał z zagrania Ibisevicia i oddał skuteczny strzał z pola karnego. Po 20 minutach nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Słowak ma w tym sezonie w lidze niemieckiej już dziewięć goli na koncie.
Hertha wygrała pierwszy raz od trzech kolejek i jest siódma z dorobkiem 27 punktów. Drużyna 1. FC Nurnberg zamyka tabelę na osiemnastej pozycji, ma na koncie 11 punktów. Zespół z Max-Morlock-Stadion na wygraną w lidze czeka już od 11 spotkań, po raz ostatni podopieczni Michael Kollner zgarnęli komplet punktów we wrześniu.