Zwycięstwo Sampdorii w Bergamo, grali Polacy

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Atalanta Bergamo przegrała przed własną publicznością z Sampdorią Genua 1:2 (0:1) w najciekawiej zapowiadającym się zaległym wtorkowym meczu 27. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Atleti Azzurri d'Italia w podstawowym składzie gości wybiegli na murawę Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Obaj reprezentanci Polski zaliczyli pełne zawody.
Zespół z Ligurii objął prowadzenie dwie minuty przed przerwą, gdy po błędzie defensywy miejscowych piłkę skierował do siatki Gianluca Caprari. Wyrównał po zmianie stron Rafael Toloi. Brazylijczyk wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzeniem z pola karnego nie dał szans golkiperowi rywali.
Sześć minut przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął Duvan Zapata. Kolumbijczyk w sytuacji sam na sam przechytrzył Albańczyka Etrita Berishę i zapewnił drużynie z portowego miasta trzy punkty.
Podopieczni Marco Giampaolo dzięki czternastej wygranej w sezonie umocnili się na dziewiątym miejscu w tabeli. Drużyna z Lombardii natomiast doznała dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na siódmej lokacie w klasyfikacji.