Zwycięstwo VfB Stuttgart, kontuzja Kamińskiego

Jeollo, wikipedia
VfB Stuttgart pokonał u siebie 1. FC Koeln 2:1 w piątkowym meczu ósmej kolejki niemieckiej Bundesligi. W podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Marcin Kamiński.
To nie był jednak szczęśliwy występ dla polskiego obrońcy. Już na początku spotkania nabawił się on bowiem kontuzji i w 18. minucie został zmieniony. Jego zespół przed przerwą objął prowadzenie po strzale Anastasiosa Donisa. W 77. minucie do remisu doprowadził Dominique Heintz. W niemal ostatniej akcji spotkania zwycięstwo gospodarzom zapewnił Chadrac Akolo.
Beniaminek po tej wygranej zajmuje 10. miejsce w tabeli ze zdobytymi 10 punktami. W następnej kolejce zagra na wyjeździe RB Lipsk.
Natomiast zespół z Kolonii jest ostatni z jednym „oczkiem” na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Werder Brema.