Piotr Żyła na podium w Engelbergu! Polak zmniejszył straty do lidera Pucharu Świata

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie skoków w Engelbergu. Wygrał Karl Geiger z Niemiec.
Żyła po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, które dał mu skok na 134 m. W drugiej kolejce poprawił się o dwa metry, ale miał problemy przy lądowaniu, które odbiły się na ocenach  sędziowskich. Łączna nota dała mu czwarte podium w tym sezonie Pucharu Świata.
Zawody w Engelbergu wygrał Karl Geiger. Niemiec w drugiej serii przypuścił skuteczny atak z piątego miejsca - skoczył wówczas aż 141 m! Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Daniel Huber.
Poza Żyłą w pierwszej dziesiątce zmieścił się jeszcze Kamil Stoch. Mistrz olimpijski z Pjongczang w pierwszym skoku osiągnął 129 m, co dało mu jedenastą pozycję. Poprawił się w drugiej kolejce - skoczył cztery metry dalej i awansował o dwie pozycje.
Po pierwszej serii w czołówce znajdował się Dawid Kubacki. Polak nie utrzymał jednak szóstego miejsca - skok na 130 m zepchnął go na trzynastą pozycję.
Pozostali reprezentanci Polski zostali sklasyfikowani na niższych pozycjach. W trzeciej dziesiątce zakończył zawody Maciej Kot, któremu skoki na 128,5 i 122,5 m dały 26. miejsce. Mimo awansu do drugiej serii punktów nie zdobył Stefan Hula - zajął w niej 31. miejsce. Najsłabiej z naszej ekipy zaprezentował się Jakub Wolny, który był 41.
Najsłabszy konkurs w tym sezonie zanotował Ryoyu Kobayashi, który pierwszy raz w cyklu Pucharu Świata nie stanął na podium. Japończyk zajął siódme miejsce, ale utrzymał przodownictwo w klasyfikacji generalnej. Drugiego Piotra Żyła wyprzedza o 91 punktów.