Różne rodzaje bonusów bukmacherskich. Warunki obrotu bonusa

Bonus bukmacherski jest jednym z podstawowych sposobów zachęcania nowych graczy przez firmy bukmacherskie i praktycznie każda firma ma w swojej ofercie jakąś promocję na dodatkowe pieniądze na początek swej przygody na danej stronie. Bonus wiąże się jednak nie tylko z dodatkową kwotą na naszym koncie, ale też z koniecznością jego obrotu co może w znaczący sposób wpłynąć na strategię gry u bukmachera.

Popularność bonusów

Bonusy są jednym z najważniejszych elementów promocji firm bukmacherskich na rynku. Liderzy rynkowi wręcz prześcigają się w wysokości kolejnych promocji, bo oprócz rozpoznawalności danego bukmachera na rynku to właśnie od oferty powitalnej zależy to ilu nowych graczy zarejestruje się na stronie. Najpopularniejszą formą promocji jest oczywiście bonus od pierwszej wpłaty: zazwyczaj 100% dający graczowi dwa razy więcej pieniędzy na grę niż pierwotnie wpłacił. Mocno rozpowszechnione są również darmowe zakłady tzw. freebety, dzięki którym można zagrać pierwszy zakład za darmo co daje szanse trafienia wyższego kursu na samym początku przygody z daną firmą. Gdzieniegdzie zdarzają się również wysokie bonusy z mnożnikami, które jednak nie cieszą się taką popularnością gdyż zasady ich wykorzystania i obrotu są niezwykle zagmatwane.

Niektórym trudno zrozumieć dlaczego bukmacherzy oferują tak wysokie bonusy od pierwszej wpłaty jednak rzecz jest bardzo prosta. Sam model biznesowy firm zapewnia zysk, bo zdecydowana większość graczy bukmacherskich jest na minusie i to nawet przy uwzględnieniu wykorzystania bonusa od pierwszej wpłaty. Jednym z mechanizmów zabezpieczających są tu właśnie zasady obrotu kwotą bonusa, której naturalnie nie można od razu po zdobyciu wypłacić na swoje konto. Wypłata pieniędzy bonusowych przed osiągnięciem warunków obrotu zostaje zablokowana, a w przypadku wielokrotnych prób wypłaty blokadzie może ulec samo konto. Na warunki obrotu składa się kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, a które wyszczególnimy w tym miejscu:

Wymagany obrót i kurs minimalny

To podstawa obrotu bonusem: informacja ile razy musimy obrócić kwotą bonusa i po jakim kursie minimalnym. Drugi z czynników jest niezwykle ważny, bo kupony, w których kurs zdarzenia singlowego lub AKO nie spełnia określonego w regulaminie minimum nie będzie liczony do obrotu. Regulamin precyzuje czy przy obrocie należy brać pod uwagę tylko kwotę bonusa czy też kwotę depozytu. Często bywa bowiem tak, że przy wymogu np. trzykrotnego obrotu chodzi o całą kwotę, a nie tylko tę którą otrzymaliśmy jako bonus.

Czas na dokonanie obrotu

Kolejnym ważnym czynnikiem jest czas jaki bukmacher daje nam na obrót kwotą bonusową. Po tym okresie bonus jest usuwany z konta gracza dlatego już przed wpłatą pieniędzy należy zapoznać się z tym punktem i dostosować do tego okresu swoją strategię gry by obrócić bonusem. Poza tym należy zwrócić uwagę także na to czy w regulaminie ma ma informacji o tym do kiedy ważna jest dana promocja. Często bywa bowiem tak, że po zakończeniu danej promocji, niezależnie od tego, ze graczowi pozostało jeszcze kilka dni na obrót bonusem jest on usuwany z konta.

Rodzaj zakładów liczonych do obrotu

Zazwyczaj bukmacherzy pozwalają na obracanie bonusem zarówno kupony singlowe jak i akumulatory, nieco rzadziej pozwala się na grę na żywo, a do tego poszczególne firmy czasem wyszczególniają zdarzenia ze specjalnej oferty jako te, na których nie można obracać bonusa. Różnie traktuje się także granie zdarzeń przeciwstawnych, które mogą być pewnym sposobem na obrót w sytuacji kiedy pozostało do niego niewiele, a gracz ma na koncie spory plus. Wyjątkowo niekorzystne dla gracza, a czasami zdarzające się w ofercie bukmacherów jest liczenie do obrotu wyłącznie typów trafionych.

Sprawdź ranking bukmacherów i nasze wyjątkowe promocje
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Podczas rejestracji wpisz kod 1000plus29pln. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami. Uwaga! Wygraj bilety na mecz Polska - Izrael!

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki i poza standardową ofertą powitalną, odbierz punkty, które wymienisz na nagrodę.

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Zagłębie wygra - mecz bez remisu (Zagłębie wygra, zwrot w przypadku remisu) Jagiellonia gra w ostatnim czasie lepiej niż rywal z Lubina, ale podopieczni Ireneusza Mamrota mogą być już myślami przy finale Pucharu Polski z Lechią, bo ten mecz może zadecydować o ocenie tego sezonu. Miedziowi mogą to wykorzystać by przerwać kiepską serię na początku drugiej rundy.
Augsburg nie przegra (1X) Ekipa z Bawarii zaczęła grać bardzo dobrze od czasu przyjścia Martina Schmidta. W dwóch meczach zdobyła aż dziewięć bramek i zaimponowała, szczególnie w spotkaniu z Eintrachtem. Bayer to oczywiście bardzo trudny rywal, ale o ile Aptekarze są mocni w ofensywie o tyle w defensywie mają spore problemy, które gospodarze mogą wykorzystać.
Poniżej 4.5 bramki (under 4.5) Wygrana z tak słabym rywalem jak Huddersfield nie powinna być dla The Reds większym problemem, ale przed pierwszym półfinałowym starciem z Barceloną Liverpool z pewnością będzie chciał wygrać jak najmniejszym kosztem sił. Huddersfield z pewnością zagra mocno defensywnie więc w meczu może nie paść wiele bramek.
Athletic wygra Baskowie są ostatnio w dobrej formie czego nie da się powiedzieć o słabnącym z tygodnia na tydzień Alaves. Choć teoretycznie obie drużyny mają jeszcze szanse na europejskie puchary gospodarze są zdecydowanym faworytem i powinni łatwo wygrać ten mecz.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.