Różne rodzaje bonusów bukmacherskich. Warunki obrotu bonusa

Różne rodzaje bonusów bukmacherskich. Warunki obrotu bonusa
Źródło zdjęcia: pathdoc/shutterstock.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Bonus bukmacherski jest jednym z podstawowych sposobów zachęcania nowych graczy przez firmy bukmacherskie i praktycznie każda firma ma w swojej ofercie jakąś promocję na dodatkowe pieniądze na początek swej przygody na danej stronie. Bonus wiąże się jednak nie tylko z dodatkową kwotą na naszym koncie, ale też z koniecznością jego obrotu co może w znaczący sposób wpłynąć na strategię gry u bukmachera.

Popularność bonusów

Bonusy są jednym z najważniejszych elementów promocji firm bukmacherskich na rynku. Liderzy rynkowi wręcz prześcigają się w wysokości kolejnych promocji, bo oprócz rozpoznawalności danego bukmachera na rynku to właśnie od oferty powitalnej zależy to ilu nowych graczy zarejestruje się na stronie. Najpopularniejszą formą promocji jest oczywiście bonus od pierwszej wpłaty: zazwyczaj 100% dający graczowi dwa razy więcej pieniędzy na grę niż pierwotnie wpłacił. Mocno rozpowszechnione są również darmowe zakłady tzw. freebety, dzięki którym można zagrać pierwszy zakład za darmo co daje szanse trafienia wyższego kursu na samym początku przygody z daną firmą. Gdzieniegdzie zdarzają się również wysokie bonusy z mnożnikami, które jednak nie cieszą się taką popularnością gdyż zasady ich wykorzystania i obrotu są niezwykle zagmatwane.

Niektórym trudno zrozumieć dlaczego bukmacherzy oferują tak wysokie bonusy od pierwszej wpłaty jednak rzecz jest bardzo prosta. Sam model biznesowy firm zapewnia zysk, bo zdecydowana większość graczy bukmacherskich jest na minusie i to nawet przy uwzględnieniu wykorzystania bonusa od pierwszej wpłaty. Jednym z mechanizmów zabezpieczających są tu właśnie zasady obrotu kwotą bonusa, której naturalnie nie można od razu po zdobyciu wypłacić na swoje konto. Wypłata pieniędzy bonusowych przed osiągnięciem warunków obrotu zostaje zablokowana, a w przypadku wielokrotnych prób wypłaty blokadzie może ulec samo konto. Na warunki obrotu składa się kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, a które wyszczególnimy w tym miejscu:

Wymagany obrót i kurs minimalny

To podstawa obrotu bonusem: informacja ile razy musimy obrócić kwotą bonusa i po jakim kursie minimalnym. Drugi z czynników jest niezwykle ważny, bo kupony, w których kurs zdarzenia singlowego lub AKO nie spełnia określonego w regulaminie minimum nie będzie liczony do obrotu. Regulamin precyzuje czy przy obrocie należy brać pod uwagę tylko kwotę bonusa czy też kwotę depozytu. Często bywa bowiem tak, że przy wymogu np. trzykrotnego obrotu chodzi o całą kwotę, a nie tylko tę którą otrzymaliśmy jako bonus.

Czas na dokonanie obrotu

Kolejnym ważnym czynnikiem jest czas jaki bukmacher daje nam na obrót kwotą bonusową. Po tym okresie bonus jest usuwany z konta gracza dlatego już przed wpłatą pieniędzy należy zapoznać się z tym punktem i dostosować do tego okresu swoją strategię gry by obrócić bonusem. Poza tym należy zwrócić uwagę także na to czy w regulaminie ma ma informacji o tym do kiedy ważna jest dana promocja. Często bywa bowiem tak, że po zakończeniu danej promocji, niezależnie od tego, ze graczowi pozostało jeszcze kilka dni na obrót bonusem jest on usuwany z konta.

Rodzaj zakładów liczonych do obrotu

Zazwyczaj bukmacherzy pozwalają na obracanie bonusem zarówno kupony singlowe jak i akumulatory, nieco rzadziej pozwala się na grę na żywo, a do tego poszczególne firmy czasem wyszczególniają zdarzenia ze specjalnej oferty jako te, na których nie można obracać bonusa. Różnie traktuje się także granie zdarzeń przeciwstawnych, które mogą być pewnym sposobem na obrót w sytuacji kiedy pozostało do niego niewiele, a gracz ma na koncie spory plus. Wyjątkowo niekorzystne dla gracza, a czasami zdarzające się w ofercie bukmacherów jest liczenie do obrotu wyłącznie typów trafionych.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Specjalna oferta dla czytelników Meczyki.pl, po wpisaniu kodu MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

150% dla nowych graczy oraz dodatkowe punkty, które można wymienić na nagrody, z kodem rejestracyjnym MEGABONUSPZB.

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Hiszpania wygra Obie drużyny zaliczyły na Mistrzostwach falstart, ale nie ulega wątpliwości, że to Hiszpanie mają większy potencjał. Belgowie grają bardzo niefrasobliwie w obronie, w dodatku o ile przeciwko Polakom wydawali się mieć przewagę w jakości czysto piłkarskiej to nie ma o tym mowy w meczu z Hiszpanami, którzy przywieźli do Włoch bardzo mocny skład i powinni wygrać ten mecz.
Włochy -1 (Włosi wygrają przynajmniej dwiema bramkami, handicap 0:1) Wygrana z Belgią po niezłym meczu była dużą niespodzianką, ale teraz drużyna Czesława Michniewicza zmierzy się z dużo mocniejszym rywalem. Mimo wątpliwości co do gry Włochów zaprezentowali się oni w spotkaniu z Hiszpanią z bardzo dobrej strony zdecydowanie pokonując naszpikowaną gwiazdami reprezentację Hiszpanii. Włosi z pewnością nie będą w obronie tak niefrasobliwi jak Belgowie, a w dodatku sami powinni skorzystać z błędów Polaków i wygrać ten mecz dość pewnie.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Katar to wbrew pozorom całkiem poukładana drużyna, z pewnością lepsza niż pokazała to pierwsza połowa meczu z Paragwajem. Kolumbia pomimo posiadania w składzie kilku świetnych atakujących nie strzela wielu bramek, a więc w tym spotkaniu też ich dużo paść nie powinno.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Dla Argentyny to ważne spotkanie, ale mecz z Kolumbią pokazał, że Albicelestes nie są obecnie w dobrej dyspozycji, a ich atak momentami wygląda wręcz siermiężnie. Paragwaj z kolei powinien zagrać w obronie lepiej niż w drugiej połowie spotkania z Katarem dlatego nie spodziewamy się w tym meczu wielu goli.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.