Chelsea pokonała Tottenham. Kontrowersyjna decyzja sędziego po bandyckim faulu Lo Celso [WIDEO]

Picstaff / Shutterstock.com
Chelsea FC pokonała Tottenham Hotspur FC 2:1 (1:0) w hitowym starciu 27. kolejki Premier League.
Pierwszą dogodną okazję w spotkaniu stworzyli goście, jednakże w 11. minucie strzał Lucasa Moury dobrze obronił Willy Caballero. Chwilę później gorąco było po drugiej stronie boiska, ale tym razem świetnie spisał się Hugo Lloris, który odbił piłkę po uderzeniu Masona Mounta.
Kilka chwil później Francuz musiał jednak skapitulować. Nie popisali się jego obrońcy, którzy dopuścili piłkarzy Chelsea FC do oddania kilku strzałów w jednej akcji - najpierw próbę zdobycia gola podjął Olivier Giroud, następnie Ross Barkley, a później raz jeszcze - tym razem skutecznie - uderzył francuski napastnik.
W 24. minucie mogło być już 2:0, ale piłka po strzale Marcosa Alonso minimalnie minęła okienko bramki Llorisa. Następnie do głosu doszedł Tottenham, który stworzył dwie groźne okazje, które nie przyniosły jednak gola.
Jeśli goście mieli konkretny plan na drugą połowę, niemal natychmiast musieli go zmienić. Zaledwie trzy minuty po powrocie na boisko przegrywali już dwiema bramkami. Pięknego gola zdobył wspomniany Alonso.
Chwilę później gracze Tottenhamu powinni zostać pozbawieni jednego zawodnika. Giovani Lo Celso popełnił brutalny faul, w wyniku którego ucierpiał César Azpilicueta. Piłkarz gości nie obejrzał jednak nawet żółtej kartki - i to mimo analizy systemu VAR.
W końcówce kontaktowego gola zdobyli goście - piłka po zagraniu Erika Lameli odbiła się od Antonio Rudigera i wpadła do bramki Chelsea. To jednak wszystko, na co było ich stać w tym spotkaniu.