Dania nie zwalnia tempa! Remisy w innych wieczornych szlagierach eliminacji mistrzostw świata [WIDEO]

Blisko połowa środowych meczów eliminacji mistrzostw świata w strefie europejskiej zakończyła się remisami. Z wygranych cieszyły się za to reprezentacje Portugalii, Luksemburga, Danii, Izraela, Austrii, Łotwy i Malty.
W grupie A sporych emocji dostarczyło spotkanie Portugalii z Irlandią, o którym napisaliśmy osobno TUTAJ.
W drugim dzisiejszym meczu tej grupy Luksemburg pokonał Azerbejdżan 2:1. Dla reprezentacji z Beneluksu to już drugie zwycięstwo w tych eliminacjach.
W starciu dwóch niepokonanych zespołów w grupie F swój perfekcyjny start w eliminacjach podtrzymała reprezentacja Danii.
Brązowi medaliści EURO 2020 bez większych problemów rozprawili się ze Szkocją, zdobywając oba gole meczu już w pierwszym kwadransie gry. Przy drugim trafieniu błysnęli bohaterowie tegorocznych finałów mistrzostw Europy - Mikkel Damsgaard i Joakim Maehle.
W pozostałych spotkaniach tej grupy pewne zwycięstwa odniosły reprezentacje Izraela i Austrii.
Ci pierwsi wygrali aż 4:0 na Wyspach Owczych. Hat-trickiem popisał się napastnik PSV Eindhoven, Eran Zahavi.
Austriacy ograli tymczasem Mołdawię 2:0. Co ciekawe, ten mecz rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem, spowodowanym przez - uwaga! - latającego nad boiskiem drona.
Jedno z najciekawszych spotkań dzisiejszego wieczoru rozegrano w grupie G. Na stadionie Ullevaal w Oslo punktami podzieliły się narodowe zespoły Norwegii i Holandii. Wynik meczu otworzył Erling Haaland, dla którego była to premierowa bramka zdobyta w tych eliminacjach.
Do wyrównania doprowadził jeszcze przed przerwą Davy Klaassen, a na ławce trenerskiej zasiadł powracający na stanowisko selekcjonera “Oranje” Louis van Gaal.
Na prowadzeniu w tabeli tej grupy pozostała reprezentacja Turcji. Najsłabsza drużyna EURO 2020 sama tylko zremisowała jednak u siebie z Czarnogórą 2:2, mimo że wygrywała już różnicą dwóch bramek.
W spotkaniu outsiderów Łotwa pokonała tymczasem Gibraltarem 3:1. Dwa gole dla gospodarzy zdobył napastnik Rakowa Częstochowa, Vladislavs Gutkovskis.
W hitowym spotkaniu grupy H reprezentacja Rosji - już bez Stanisława Czerczesowa, a z Walerijem Karpinem w roli selekcjonera - bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.
Podziałem punktów zakończył się również inny mecz tej grupy. W Ljubljanie Słowenia zremisowała 1:1 ze Słowacją.
Wreszcie, reprezentacja Malta wysoko ograła grający przez większość meczu w “dziesiątkę” Cypr 3:0.