David de Gea podarował gola rywalom. Manchester United stracił punkty z Evertonem [WIDEO]

David de Gea popełnił fatalny błąd w meczu Everton - Manchester United w 28. kolejce Premier League. "Czerwone Diabły" zremisowały na boisku rywala 1:1.
Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w 3. minucie piłka ugrzęzła w siatce Manchesteru United. Stało się to w dość kuriozalnych okolicznościach.
David de Gea chciał wybić piłkę z własnego pola karnego, ale zrobił to w bardzo niefortunny sposób. Golkiper trafił prosto w nadbiegającego Dominica Calverta-Lewina. Futbolówka odbiła się od gracza Evertonu i wpadła do bramki.
To nie pierwsze fatalne zagranie Hiszpana w tym sezonie. Wcześniej golkiper zawalił m.in. gola w spotkaniu z Watfordem.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1. Dla przyjezdnych bramkę zdobył w 31. minucie Bruno Fernandes.
Manchester United po 28 kolejkach plasuje się na 5. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 42 punktów. Everton jest na 11. pozycji z 37 "oczkami" na koncie.
Daniel Makarewicz01 Mar 2020 · 15:11
Źródło: Twitter/własne