Dublet Griezmanna, triumf Liverpoolu! Pięć goli i wielkie emocje w hicie Ligi Mistrzów [WIDEO]

Atletico i Liverpool zaserwowały kibicom prawdziwy spektakl. Po fantastycznym spotkaniu na Wanda Metropolitano "The Reds" wygrali 3:2.
Ostatni raz obie drużyny mierzyły się w ubiegłym roku. Wówczas w 1/8 finału Champions League Atletico wyeliminowało obrońców tytułu, wygrywając w dwumeczu 4:2.
"The Reds" ewidentnie szukali zemsty za tamtą porażkę. Już w 8. minucie Mohamed Salah minął kilku rywali, oddał strzał, po którym piłkę dotknął jeszcze James Milner, dzięki czemu futbolówka wpadła do siatki.
Pięć minut później Liverpool podwyższył prowadzenie. Naby Keita mocnym uderzeniem z dystansu zaskoczył Jana Oblaka.
Po początkowym letargu Atletico wreszcie się przebudziło. W 20. minucie Antoine Griezmann zachował się podobnie jak James Milner. Francuz przeciął strzał Koke, dzięki czemu zmylił golkipera rywali i madrytczycy złapali kontakt.
W 28. minucie Griezmann mógł skompletować dublet. Francuz wyszedł sam na sam z Alissonem Beckerem, jednak przegrał pojedynek z brazylijskim bramkarzem.
Obrońcy Liverpoolu nie wyciągnęli żadnych wniosków. W 35. minucie Griezmann znów zmylił Virgila van Dijka i strzałem lewą nogą doprowadził do remisu. Wielką pracę w tej akcji wykonał także Joao Felix.
Juergen Klopp natychmiast zareagował na problemy w defensywie. Już w przerwie Fabinho zmienił Keitę.
Od 51. minuty Atletico grało w dziesiątkę. Antoine Griezmann i Roberto Firmino walczyli o górną piłkę. Francuz kopnął rywala w twarz.
Na kwadrans przed końcem arbiter zdecydował się podyktować rzut karny dla Liverpoolu. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mohamed Salah.
Kilka minut później sędzia wskazał na "wapno" w drugim polu karnym. Po analizie systemu VAR decyzja jednak została zmieniona. Jose Maria Gimenez nie był faulowany w szesnastce Liverpoolu.
Więcej trafień w tym spotkaniu już nie oglądaliśmy. Liverpool wygrał i z kompletem punktów jest liderem grupy B. W następnej kolejce "The Reds" zmierzą się z Atletico na Anfield.
Adam Kłos19 Oct 2021 · 22:57