Francja lepsza od Chorwacji w "rewanżu za finał MŚ". Znów było 4:2! [WIDEO]

Starcie Francji z Chorwacją w Lidze Narodów dostarczyło wielkich emocji. Ostatecznie górą byli "Trójkolorowi", którzy wygrali 4:2 (2:1).
Dzisiejszy mecz był zapowiadany jako "rewanż za finał mundialu w 2018 roku". Wówczas lepsi okazali się Francuzi, którzy wygrali 4:2. Dziś zespoły spotkały się ponownie i... padł taki sam wynik.
Worek z bramkami rozwiązał w 17. minucie Lovren. Chorwat sprytnie zachował się po rzucie rożnym, minął Lucasa Hernandeza i uderzył tuż przy słupku.
Francuzi odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Najpierw na listę strzelców wpisał się Griezmann, który wykorzystał podanie od Martiala. Chwilę później było już 2:1. Znów pokazał się Martial, piłka po jego strzale odbiła się od słupka, po czym trafiła w golkipera rywali i wpadła do siatki.
Chorwaci nie załamali się takim stanem rzeczy. Na początku drugiej połowy doprowadzili do wyrównania za sprawą Brekalo. Chorwat poradził sobie z dwoma przeciwnikami i pokonał Llorisa.
Kolejne minuty należały do gospodarzy. W 65. minucie Upamecano uderzył głową po świetnym dośrodkowaniu Griezmanna z rzutu rożnego i Francja znów znalazła się na prowadzeniu.
Wynik spotkania ustalił Giroud. Napastnik w 77. minucie wykorzystał rzut karny.
Francuzi po dwóch spotkaniach mają na swoim punkcie 6 "oczek". Chorwaci wciąż pozostają bez punktów. W innym meczu tej grupy Portugalia pokonała Szwecję 2:0.
Daniel Makarewicz08 Sep 2020 · 22:37