Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Dubaju! Polak zmarnował aż trzy piłki meczowe [WIDEO]

ANP / pressfocus
Hubert Hurkacz nie zagra w półfinale turnieju ATP w Dubaju. Reprezentant Polski przegrał z Ugo Humbertem 1:2 (6:3, 6:7, 3:6) po zaciętym boju. Nasz tenisista zmarnował aż trzy piłki meczowe.
Początek czwartkowego starcia był bardzo wyrównany. Obaj zawodnicy bez większych trudności zdołali utrzymać swoje podania. Przy stanie 2:1 nastąpił jednak zwrot akcji.
Chociaż Humbert w pewnym momencie prowadził już 40:15, to nie wykorzystał kolejnych dwóch piłek. Roztrwonił przewagę, a co więcej ostatecznie został przełamany przez Hurkacza. Dzięki temu Polak prowadził już 3:1 w gemach.
Dalszy przebieg pierwszego seta był już tradycyjnym cios za cios. Wystarczyło to jednak, aby nasz zawodnik cieszył się ze zwycięstwa 6:3.
Druga partia miała znacznie bardziej zacięty charakter. Hurkacz wprawdzie nie zdołał obronić swojego podania i przegrywał 1:3, lecz odpowiedział przełamaniem powrotnym i stan rywalizacji się wyrównał. Bój był na tyle zażarty, że doszło do tie-breaku.
Tam tenisiści radzili sobie ze zmiennym szczęściem, zaczęli bowiem niespodziewanie słabo serwować. Co więcej, Hurkacz w pewnym momencie wypadł z kortu i uderzył w ławkę, co opisywaliśmy TUTAJ. Niemniej to właśnie Polak miał trzy piłki meczowe. Niestety nie wykorzystał żadnej z nich i ostatecznie przegrał 8:10. Tym samym o losach awansu do półfinału musiał rozstrzygnąć trzeci set.
Upadek Hurkacza w Dubaju
Twitter Screen
W decydującej partii Humbert ponownie okazał się lepszy od Huberta. Francuz przełamał rywala przy stanie 1:1, co pozwoliło mu na wygraną 6:3. Ostatecznie zaś triumfował 2-1 (3:6, 7:6, 6:3) i awansował do półfinału turnieju ATP w Dubaju. Tam czeka go starcie z Daniiłem Miedwiediewem.
Hubert Kowalczyk29 Feb · 20:18