Hubert Hurkacz zbiera pochwały po porażce z Djokoviciem. "W dwóch pierwszych setach była niesamowita walka"

Mai Groves / shutterstock.com
Co prawda Hubert Hurkacz przegrał wczoraj z Novakiem Djokoviciem w trzeciej rundzie tenisowego Wimbledonu, to jednak zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Dzięki temu zbiera teraz zasłużone pochwały.
Przez wielu ekspertów Hurkacz w starciu z Djokoviciem spisywany był na porażkę. Polak jednak w dwóch pierwszych setach grał bardzo dobrze, przez co w setach było 1:1.
Po meczu swojego rywala chwalił sam Djoković. - Gratulacje dla Huberta, bo naprawdę zagrał bardzo dobrze - powiedział. - Nie poddawał się, mocno serwował i dobrze uderzał z głębi kortu.
- W dwóch pierwszych setach była niesamowita walka. Co prawda mogłem prowadzić już 2:0 w meczu, ale to Hubert bardziej zasłużył na triumf w drugiej odsłonie - podkreślił.
Pod wrażeniem gry Hurkacza był także legendarny John McEnroe. Amerykanin zwrócił jednak uwagę na to, że Hurkacz nie był w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry przez cały mecz. - Zagrał wyjątkowo dobrze, ale brakło mu paliwa - ocenił.
Mateusz Jagniaciak06 Jul 2019 · 15:13
Źródło: sport.onet.pl/sportowefakty.wp.pl