Jastrzębski Węgiel w finale Ligi Mistrzów! Polski klub znowu to zrobił [WIDEO]

Screen Polsat Sport
Jastrzębski Węgiel w finale Ligi Mistrzów! Polski klub drugi rok z rzędu zagra o najważniejsze trofeum w klubowej siatkówce!
W pierwszym meczu półfinału Jastrzębski Węgiel bez żadnego trudu ograł Ziraat Bankasi (3:0). Więcej na temat spotkania pisaliśmy TUTAJ.
Wcześniejszy rezultat oznaczał, że w środę przedstawiciele PlusLigi potrzebowali jedynie dwóch wygranych setów, aby zameldować się w finale. Zadanie to udało się zrealizować z nawiązką.
W pierwszej partii rewanżu oba zespoły szły łeb w łeb. Skończyło się jednak na szalonym 34:32 na korzyść Jastrzębskiego.
W drugim secie gospodarze również postawili bardzo trudne warunki. Prowadzili już 24:22, ale wygrana wymknęła im się z rąk. Jastrzębski nie tylko doprowadził do remisu, ale też ostatecznie wygrał 27:25, co już wtedy dało awans do finału!
W kolejnych partiach Polacy spuścili z tonu i Turcy doprowadzili do remisu w setach. Niemniej tie-break znowu należał do Jastrzębskiego, który zwyciężył 15:7 i przypieczętował swój wielki sukces.
Zespół z PlusLigi drugi rok z rzędu zagra w finale Ligi Mistrzów. Poprzednią edycję wygrała ZAKSA.
Ziraat Bankasi 2:3 Jastrzębski Węgiel (32:34, 25:27, 25:16, 25:21, 7:15)
Hubert Kowalczyk20 Mar · 19:37