Klęska Monaco! Zespół Glika żegna się z LM. Niesamowity mecz Sevilli z Liverpoolem - od 0:3 do 3:3. Gol Zielińskiego dla Napoli [VIDEO]

Shutterstock
AS Monaco wysoko przegrało u siebie z RB Lipsk i pożegnało się z Ligą Mistrzów. Napoli po wygranej z Szachtarem zachowało jeszcze szanse na awans, a jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński. Tottenham okazał się lepszy od Borussii w Dortmundzie, a Liverpool nie zdołał pokonać Sevilli mimo prowadzenia 3:0.
Pełną relację z wszystkich spotkań dzisiejszego wieczoru w Lidze Mistrzów możecie przeczytać TUTAJ.
Insigne 55, Zieliński 81, Mertens 83
Włosi objęli prowadzenie w 55 minucie. Przepięknym strzałem zza pola karnego popisał się Lorenzo Insigne. W 81 minucie do siatki rywali trafił Piotr Zieliński. Polak wykończył piękną akcję swojego zespołu.
Na 3:0 podwyższył Dries Mertens po uderzeniu głową z bliskiej odległości.
Falcao 43 - Jemerson 9-gol samobójczy; Werner 9, 31; Keita 45
Już po dziewięciu minutach mieliśmy 2:0 dla gości. Najpierw piłkę do własnej bramki wpakował Jemerson, próbując przeciąć podanie rywali, a potem Timo Werner pewnym strzałem z dziesiątego metra umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą wpisał się po raz drugi na listę strzelców. Tym razem wykorzystał rzut karny. W 43 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Jej strzelcem był Falcao, który wpakował futbolówkę do siatki obok interweniującego golkipera po uderzeniu głową. Odpowiedź niemieckiej drużyny była błyskawiczna. Dwie minuty później Naby Keita przyjął piłkę przed polem karnym, obrócił się, mijając jednego z defensorów rywali i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Monaco.
Aubameyang 31 - Kane 49, Son 76
Gabończyk po pięknym podaniu Jarmołenki piętą, znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem "Kogutów" i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Goście odpowiedzieli na początku drugiej połowy. Autorem bramki był niezawodny Harry Kane. Anglik przyjął piłkę przed polem karnym i precyzyjnym strzałem koło słupka pokonał bramkarza rywali. W drugiej odsłonie to goście wyszli na prowadzenie. Indywidualną akcję przeprowadził Dele Alli, następnie wyłożył piłkę w polu karnym Sonowi, który pięknym, precyzyjnym strzałem w okienko nie dał szans Burkiemu.
Ben Yedder 51, 60; Pizzaro 90+3 - Firmino 2, 30; Mane 22
"The Reds" strzelanie zaczęli już w drugiej minucie. Po zagraniu głową Wijnalduma, z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Firmino. Dwadzieścia minut później było 2:0. Mieliśmy niemal bliźniaczą sytuację, co przy pierwszej bramce. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, podanie tym razem przedłużył Firmino, a piłkę do bramki głową skierował Mane. To nie było ostatnie słowo gości w pierwszej połowie. W 30 minucie Firmino ponownie wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie goście odpowiedzieli dwukrotnie za sprawą Ben Yaddera, który najpierw zdobył bramkę po uderzeniu głową, a potem wykorzystał jedenastkę. Do wyrównania w doliczonym czasie gry doprowadził jeszcze Pizzaro.
Modrić 23; Benzema 39, 45; Nacho Fernandez 41; Ronaldo 49, 54
Ostre strzelanie dla "Królewskich" zaczął Luka Modrić. Potem po dwa trafienia dołożyli jeszcze Karim Benzema i Cristiano Ronaldo, a raz do siatki rywali trafił Nacho Fernandez.
Sterling 88
Podopieczni Josepa Guardioli wygrali z mistrzami Holandii po golu Raheema Sterlinga w 88 minucie.