Koszmarne noty Roberta Gumnego. Niemieckie media nie zostawiły suchej nitki na Polaku

W piątkowy wieczór piłkarze FSV Mainz pokonali na własnym boisku Augsburg 4:1. Robert Gumny po tym meczu znalazł się w ogniu krytyki.
Gumny był jednym z antybohaterów spotkania. Polak popełniał proste błędy i nie popisał się przy dwóch bramkach zdobytych przez gospodarzy.
Nic więc dziwnego, że defensor został surowo oceniony przez niemieckie media. Według "ligainsider.de" Gumny był najgorszym graczem meczu. Otrzymał notę "5,5".
Redakcja "Augsburger Allgemeine" była bezlitosna dla Polaka. W tym przypadku reprezentant Polski zgarnął "6". - To był najgorszy mecz Polaka od czasu jego przejścia do Augsburga. Najpierw przepuścił piłkę przy golu 0:1, przy 0:3 przegrał decydujący pojedynek główkowy. Musiał opuścić boisko po 45 minutach - czytamy.
Mocny słów nie szczędzili też dziennikarze dziennikarze portalu "Tagesschau.de". Napisali oni o "zamroczeniu Gumnego".
W podobny tonie utrzymana jest wypowiedź niemieckiego oddziału "Sky Sports". - Robert Gumny podarował Onisiwo bramkę na srebrnym talerzu, fatalnie przepuszczając piłkę - podkreślono.
Gumny w tym sezonie zagrał w 9 meczach Bundesligi. Na boisku spędził łącznie 759 minut.
Daniel Makarewicz23 Oct 2021 · 10:50
Źródło: sport.pl