Manchester City zremisował z Liverpoolem. Widowisko w pierwszej połowie, zawód po przerwie [WIDEO]

Han Yan / Press Focus
Hit Premier League na remis. Spotkanie Manchesteru City z Liverpoolem zakończyło się wynikiem 1:1.
Goście rozpoczęli mecz z dużym animuszem. Prowadzenie objęli w 13. minucie, gdy Salah pewnym uderzeniem wykorzystał rzut karny. Craig Pawson podyktował go za faul Kyle'a Walkera na Sadio Mane.
Manchester City mógł wyrównać w 26. minucie, gdy z ostrego kąta uderzał Gabriel Jesus. Piłkę zatrzymał jednak Alisson.
Brazylijczyk poprawił się po pięciu minutach, gdy czubkiem buta kopnął obok interweniującego Alissona. Asystę przy jego golu zapisał Kevin De Bruyne.
Belg był w centrum uwagi w 41. minucie. Gwiazdor gospodarzy podszedł do rzutu karnego, zmylił Alissona, ale... nie trafił w bramkę. Z jedenastu metrów przestrzelił dopiero drugi raz w karierze.
Po przerwie oba zespoły zdecydowanie spuściły z tonu. Tempo gry spadło, brakowało też ciekawszych spięć pod bramkami. Żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Manchester City na razie z dwunastoma punktami jest jedenasty. Liverpool ma pięć "oczek" więcej. Mistrzowie Anglii zajmują trzecie miejsce w tabeli.
Marcin Karbowski08 Nov 2020 · 19:24