Niewypał transferowy Wisły Kraków zapewnił Viktorii Pilzno awans do LM! Benfica rozbiła Dynamo [WIDEO]

Poznaliśmy kolejnych uczestników Ligi Mistrzów. W elitarnych rozgrywkach zagrają Viktoria Pilzno, Benfica Lizbona I Maccabi Hajfa. Mistrzowie Czech wyeliminowali Karabach Agdam, który w pierwszej rundzie pokonał Lecha Poznań.
Po pierwszym meczu Viktorii z Karabachem sprawa awansu pozostawała otwarta - w Azerbejdżanie padł bezbramkowy remis. Rewanż ułożył się po myśli gości, którzy w końcówce pierwszej połowy objęli prowadzenie za sprawą Filipa Ozdobicia.
Viktoria wyrównała w 58. minucie po bramce Kopicia. Gola na wagę awansu mistrzów Czech niespełna kwadrans później strzelił Jan Kliment. 28-latek poprzedni sezon spędził w Wiśle Kraków. W Ekstraklasie zdobył tylko dwie bramki.
Karabach przez cały mecz przeważał, częściej strzelał na bramkę, ale nie zdołał doprowadzić do remisu. Poniósł dopiero drugą porażkę w tej edycji europejskich pucharów - wcześniej przegrał pierwsze spotkanie z Lechem (0:1). Na pocieszenie zagra w fazie grupowej Ligi Europy.
Już po pierwszym meczu bardzo blisko awansu była Benfica, która w Łodzi wygrała z Dynamem Kijów 2:0. Rewanż był rozstrzygnięty już po pierwszej połowie. Gospodarze zdobyli w niej trzy gole.
Pomagali im w tym też zawodnicy Dynama. Tak było w przypadku drugiego gola - piłkę Rafie Silvie wyłożył Ołeksandr Syrota.
Gole dla Benfiki strzelili też Nicolas Otamendi i David Neres. Dynamo miało duże problemy, by zagrozić bramce gospodarzy. Dość powiedzieć, że przez cały mecz oddało tylko dwa niecelne strzały.
O niezwykłym przebiegu meczu Crvenej zvezdy z Maccabi piszemy TUTAJ.
Marcin Karbowski23 Aug 2022 · 22:50