Niezawodny Robert Lewandowski! Dublet Polaka w Bundeslidze! [WIDEO]

Julian Finney / PressFocus
Robert Lewandowski znów to zrobił! Polak ustrzelił dublet w meczu z FC Koeln w 23. kolejce Bundesligi.
Bayern Monachium dziś zanotował kolejne ligowe zwycięstwo. "Die Roten" zmazali plamę po ostatnich wpadkach z Arminią i Eintrachtem. Na Allianz Arena rozbili FC Koeln. W wyjściowym składzie na ten mecz nie mogło zabraknąć Roberta Lewandowskiego.
Mistrzowie Niemiec od razu ruszyli na rywali. Dość szybko przyniosło to efekt. W 18. minucie wynik otworzył Choupo-Moting.
"Die Roten" przeważali i jeszcze w pierwszej połowie podwyższyli prowadzenie W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Polak Z Goretzką rozklepał defensywę rywali i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.
To nie był koniec popisu Lewandowskiego! W 65. minucie 32-latek dostał podanie od świeżo wprowadzonego na boisko Thomasa Muellera i zdecydował się na mocne uderzenie. Horn nie miał nic do powiedzenia.
Lewandowski w tym sezonie Bundesligi zdobył już 28 goli. Polak przewodzi klasyfikacji strzelców, wyraźnie wyprzedzając rywali. Drugi Andre Silva może pochwalić się dorobkiem 19 trafień.
Lewandowski tym samym wciąż jest w grze o pobicie rekordu Gerda Muellera. Legendarny Niemiec w sezonie 1971/72 zdobył w lidze niemieckiej 40 goli.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1. Więcej o przebiegu spotkania przeczytasz TUTAJ.
Daniel Makarewicz27 Feb 2021 · 16:08