Pewne zwycięstwo Portugalii pod nieobecność Cristiano Ronaldo. Popis Bruno Fernandesa [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii wygrała 3:0 z Azerbejdżanem we wtorkowym meczu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Pod nieobecność Cristiano Ronaldo pierwsze skrzypce w drużynie grali Bruno Fernandes oraz Bernardo Silva.
36-latka zabrakło w Azerbejdżanie ze względu na konieczność przejścia kwarantanny po powrocie do Anglii. Dzięki wcześniejszemu zwolnieniu ze zgrupowania piłkarz już w ten weekend będzie mógł zadebiutować w Manchesterze United.
Pod nieobecność Ronaldo w ofensywie zagrali Diogo Jota, Andre Silva oraz Bruno Fernandes. Jak można było się spodziewać, Portugalczycy od początku zyskali przewagę na terenie rywala.
W 26. minucie goście zasłużenie wyszli na prowadzenie. Bruno Fernandes znakomicie dośrodkował do Bernardo Silvy, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza rywali.
Pięć minut później było już 2:0. Tym razem pomocnik Manchesteru United podał do Diogo Joty, ten zgrał piłkę Andre Silvie, a napastnikowi RB Lipsk pozostało tylko z bliska wpakować piłkę do siatki.
Jeszcze przed przerwą Bruno Fernandes powinien mieć kolejną asystę. Idealnie wyłożył piłkę Andre Silvie, ale ten spudłował w znakomitej sytuacji.
W drugiej części spotkania nieskuteczny był Jota. W 47. minucie miał on piłkę na piątym metrze, ale nieczysto trafił w futbolówkę, marnując doskonałą okazję.
Nieco ponad kwadrans później zawodnik Liverpoolu nie wykorzystał także sytuacji sam na sam z azerskim bramkarzem. Po jego interwencji miał nawet okazję na dobitkę, lecz wówczas fatalnie przestrzelił.
W końcu Jota zrehabilitował się za wcześniejsze pudła. W 75. minucie skorzystał z dośrodkowania Joao Cancelo i ustalił wynik spotkania na 3:0.
Dzięki zwycięstwu Portugalczycy wrócili na pierwsze miejsce w grupie A. Obecnie mają o trzy punkty więcej od drugich Serbów, którzy wieczorem zmierzą się z Irlandią.