Pięć goli FC Barcelony w meczu z Getafe! Kolejny popis Leo Messiego [WIDEO]

SOPA Images/SIPA/PressFocus
FC Barcelona dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty. Drużyna Ronalda Koemana wygrała z Getafe 4:2.
Barcelona objęła prowadzenie już w 8. minucie. Busquets zagrał z głębi pola do Messiego, ten ruszył na bramkę, utrzymał się na nogach mimo interwencji jednego z graczy Getafe i mocnym uderzeniem trafił do siatki.
Goście szybko wyrównali, ale gola zawdzięczają obrońcy Barcelony. Nieszczęśliwie piłkę do własnej bramki skierował Lenglet.
Samobója wbili sobie też gracze Getafe - Chakla podawał do bramkarza, ten wychodził z bramki, a w efekcie tego zamieszania piłka wtoczyła się do siatki. Oba gole samobójcze zobaczycie TUTAJ.
Barcelona podwyższyła prowadzenie w 33. minucie. Znów w roli głównej wystąpił Messi. Argentyńczyk najpierw uderzył z woleja prawą nogą, ale piłkę na słupek skierował Soria. Dobitka kapitana Barcelony, wykonana już lewą nogą z bardzo ostrego kąta, była bezbłędna. Był to już jego 23 gol w 2021 roku!
W drugiej połowie Barcelona miała gigantyczną przewagę w posiadaniu piłki, ale długo nie potrafiła oddać strzału na bramkę. Bardziej konkretni byli gracze Getafe, którzy w 69. minucie strzelili kontaktowego gola. Z rzutu karnego do bramki trafił Enes Unal.
Gdy Barcelona w końcu oddała strzał, to od razu padł gol. Po dośrodkowaniu Messiego piłkę głową do bramki skierował Ronald Araujo. Nie była to jednak ostatnia bramka dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry wynik na 5:2 ustalił Antoine Griezmann.
Barcelona po zwycięstwie wciąż zajmuje trzecie miejsce w La Liga. Do prowadzącego w tabeli Atletico traci pięć punktów. Rozegrała jednak od niego o jeden mecz mniej.
Marcin Karbowski22 Apr 2021 · 23:52