Piłkarze Borussii spodziewali się porażki z Bayernem. "Jesteśmy klasę niżej, tak jak niemal wszystkie drużyny z Bundeslidze"

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Pomocnik Borussii Dortmund, Julian Weigl, przyznał po porażce 0:6 z Bayernem, że oba zespoły dzieli różnica klas. Niemiec podkreślił, że on i jego koledzy z drużyny podczas wczorajszego meczu nie czuli, że są w stanie osiągnąć dobry rezultat.
Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 5:0. Ostatecznie skończyło się nieco wyższą porażką dla BVB, a trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski.
Bayern był po prostu klasę lepszy. Przez choćby minutę nie mieliśmy wrażenia, że możemy cokolwiek zdziałać. Wynik jest więc sprawiedliwy. Mieliśmy jedną bądź dwie okazje - ocenił Julian Weigl cytowany przez magazyn "FourFourTwo".
To ciężkie. Chcieliśmy stąd wywieźć dobry rezultat, lecz jeśli chcesz coś osiągnąć w Monachium, to musisz grać odważnie. Kiedy jesteś nerwowy, nie masz szans - podkreślił 22-letni zawodnik.
Musimy zdać sobie sprawę, że jesteśmy klasę niżej. Tak samo zresztą, jak niemal wszystkie drużyny w Bundeslidze - zakończył gracz BVB.